Свято-Введенська, с.Башарівка

Свято-Введенська, с.Башарівка

Молитовне заступництво Діви Марії Свято Введенською парафією почалося ще у XIX ст.. Архівні джерела вказують, що у цей час в селі Башарівка була дерев'яна церква Введення в храм Діви Марії, проте у 1918р. вона була спалена. Відновлення будівництва святині почалося в 1942р. за сприяння односельчан: Берези Сави, Краснопольського Степана, Новосада Галини, Підфедько Назара та всіх селян. Будівництво було важким і тривалим і лише в 1956р. розпочалися Богослужіння. Недовгий час християни села Башарівка зверталися до Бога в молитвах, тому що влітку 1962 р. представники місцевого тоталітарного режиму закрили церкву і зробили з неї склад зерна.

Недовго лютував ворог людських душ диявол та справдилися слова Христа Спасителя: « Збудую Церкву Мою і пекельні сили не подолають її» /Мт.16:18/. «Я не кину вас сиротами і прибуду до вас»./Мт.28:20/. Так з Божого Благословення в квітні місяці 1989 на першому сході села було вирішено відбудувати Храм Божий. І вже через рік 11 серпня 1990 року після 27 років атеїстичного режиму вперше в селі пролунали церковні дзвони які благовістили про початок Богослужіння.

За цих 20 років пастерське служіння в цій парафії здійснювали: прот. Сергій Кофенюк, прот. Микола Чудовець, прот. Микола Масандич, прот. Василь Мороз, а з 2009р. настоятелем парафії призначено ієрея Степана Попадина. Послух старости мали: Поштарук Володимир, Ковальчук Микола, Крук Павло, Феськів Петро,Козак Василь,І з 2010 р.Новосад Василь. Касир Підфедько Сергій.

 Настоятель Свято-Введенської парафії ієрей Степан Попадич