Свято-Покровська, с.Козин

Свято-Покровська, с.Козин

Свято-Покровський храм села Козин збудували 1932 р. за правління Польської держави. Церква функціонує від дня освячення і до сьогодення.

Будівля храму – у вигляді Хреста.

Церква має два престоли: основний, освячено 14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці, і той, що на хорах, – 17 грудня, у день Смц. Варвари.

Розміри Храму: висота – 22 м., ширина – 17 м., довжина – 30 м.

Церква уміщує 400 чол.

Храм розписав відомий художник Жадан Василь. При церкві нещодавно поставлена скульптура Покрови Божої Матері розміром більшим за зріст людини (при фундації однієї із благородних сімей).

Найпершою церквою, яка згадується в історії, була маленька дерев’яна на честь Вознесіння Господнього. З якого часу вона існувала, ніхто не пам’ятає. Переказують тільки, що в 30-х роках 19-го століття та церква згоріла.

Після цього з причини бідності мешканців ця парафія декілька років залишалася без церкви, і

служба Божа відправлялася на цвинтарі біля дзвіниці аж до 1838 р. У цьому ж році православним було віддано у користування мурований закритий костел, що раніше, як кажуть, нібито був протестантською кірхою, яку збудували Фірлеї. У час світової війни ця покостельна церква була зруйнована. З’явилася необхідність, незважаючи на кризу, негайно приступити до будівництва нової церкви. Ця робота випала на долю прот. Федора Борецького, тодішнього настоятеля цієї парафії. Будували півтора року, робота почалася в 1933 р., а закінчилася  у 1934 р. Та ще й багато роботи залишилося і на долю прот. Андрія Петровського, який пізніше приготував храм до освячення. Його здійснив Високопреосвященний Архієпископ Алексій Кременецький і Волинський.

З історії відомо, що в містечку Козин, у замку протестанта Фірлея, якийсь час перебувала Почаївська чудотворна ікона Божої Матері. Анна Гойська подарувала цю ікону в Почаївську лавру, а внук Фірлей пограбував її і забрав ікону у свій замок в Козині.

 

Інформація надана настоятелем парафії протоієреєм Юрієм Кравчуком