Свято-Михайлівська, с.Срібне

Свято-Михайлівська, с.Срібне

17 липня 1997 року офіційно затверджено Архієпископом Рівненським і Острозьким Серафимом новостворену громаду Свято-Михайлівської парафії УПЦ КП с. Срібне Радивилівського благочиння. До 1999 року, парафія була бездіяльна і існувала лише на папері. Але з призначенням на посаду нового настоятеля - священика Василя Сидорука, біля Хресної могили, що на початку села Срібне, було відправлено перше богослужіння українською мовою.

Подальші богослужіння проводилися у наданому родиною Кошельників приміщенні. Це була сільська хата, у якій ніхто не проживав. І так тривало до тієї пори, поки громада не вирішує будувати власний храм на честь Святого Архистратига Божого Михаїла. За два осінніх місяці, на березі невеличкого озерця, постала каплиця, в якій собором священнослужителів 21 листопада 2000 року, було відправлено богослужіння на честь престольного свята. З цього часу почалося функціонування Свято-Михайлівської парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату села Срібне Радивилівського благочиння. Люди палко збираються на богослужіння, показуючи своє смирення, християнську любов і віру.

Та минає час. Громада вирішує вдосконалити храм на чолі з новим настоятелем о. Олегом* Бабаком. Знаходяться жертводавці, які офірують цеглу, деревину, кошти. Починається клопітка праця - і згодом форма будівлі  змінюється:  із землі

виростають дві прибудови, а в задній частині храму з’являється триповерхова дзвіниця. Дах церкви увінчують куполи з позолоченими хрестами, що в погожу днину сяють, мов сонце. Вони сяятимуть не лише над Срібним, а й у серцях його жителів, як дороговказ, як мірило між добром та злом. Сподіваємось, що до кінця віку...

Починається розпис, внутрішнє оздоблення храму.

Крізь вікна центрального куполу щодня пробивається промінчик благодаті і святої любові, а незабаром завдяки жертводавцям на дзвіниці оселяються дзвони, щоб своїм незвичайним передзвоном скликати вірян на богослужіння.

Нарешті каплиця набуває вигляду повноцінного храму.

Парафіяни захоплюються гарною церквою і радіють, що у просторих стінах ійожуть молитися усі бажаючі. Ошатна, чепурна, вона притягає своєю красою навіть людей із навколишніх сіл, які поспішають сюди у святкові дні, щоб поклонитися, помолитися Богу, посвятити воду, покаятися в гріхах, а ще - отримати Боже благословення, стаючи на весільний рушник чи вирушаючи у далеку дорогу.

Будівництво храму відрізняється від зведення інших приміщень, бо це соборна справа, яка об’єднує людей, а відкриття, освячення його наповнює серця будівничих невимовною радістю і трепетом.

Саме такою радістю сяяли обличчя жителів сіл Срібне та Заміщина Радивилівського району, які зібралися на урочисте освячення Свято-Михайлівського храму 5 серпня 2010 року у день вшанування Почаївської ікони Божої Матері

В день десятирічного ювілею святі голосисті дзвони вперше скликали вірних до служби Божої.

 

 Інформація і світлини надані настоятелем парафії протоієреєм Олегом Бабаком.