Проповідь на Лазареву суботу

Субота перед Вербною неділею називається Лазаревою. В цей день Православна Церква згадує чудо воскресіння Хрестом праведного Лазаря. Коли ж Лазар захворів, Ісуса Христа не було в Юдеї. Сестри послали сказати йому: “Господи. ось ,кого Ти любиш .нездужає”. Ісус Христос. Почувши це сказав: “Ця недуга не на смерть , а на славу Божу , щоб через неї прославився Син Божий “ . Вони надіялися , що Господь прийде і зцілить його. Та Христос прийшов аж на четвертий день після смерті Лазаря. Почувши про прихід Спасителя, Марфа вийшла Йому на зустріч і сказала: “Господи! Якби Ти був тут, не помер би брат мій” (Ін. 11: 23, 25). Підійшовши до гробу, де був покладений Лазар, Він наказує відвалити камінь від входу в печеру і возносить подячну молитву Отцю Небесному за те , що Він почув Його. “Я знав – говорить Господь – що Ти завжди  почуєш Мене; але сказав це для народу, який стоїть тут, щоб повірили, що Ти послав Мене” (Ін. 11: 42). Ісус наказує померлому : “Лазарю! Вийди геть” (Ін. 11: 43). І що ми бачимо? Померлий чотириденний Лазар, тіло якого почало розкладатися, виходить, оповитий пеленами.

    І багато, хто бачив це, увірували в Христа. Що показувало це воскресіння? Всі богослужіння сьогоднішнього дня нам це пояснює. Воно було для того, щоб спочатку апостолам, а тепер і всім нам було легше повірити у воскресіння Христове. Звичайно, це стосується тих учнів, які тоді ходили за Спасителем. Для полегшення їх віри потрібно було чудо воскресіння, бо зовсім зрозуміло, що той, хто міг воскрешати інших мертвих, і, особливо, хто міг воскресити мертвого, який вже і розклався більшою мірою , той може і сам воскреснути.

  - Воскресіння праведного Лазаря – на передодні страждань Спасителя запевняє нас у Його воскресіння і нашому загальному воскресінні. І про це ми повинні пам’ятати. Хоча для деяких воскресіння з мертвих є якимось, здавалося б, незбагненним для людського розуму. Після воскресіння його Спасителем, жив ще довго і згодом став єпископом на острові Кіпр, у Греції. Згідно Святого Передання Лазар прожив близько 30 років.

 

прот. Іван Шимків,

настоятель парафії с. Батьків