Патріарх Філарет запитав Турчинова про гроші для Небесної сотні

Патріарх Філарет запитав Турчинова про гроші для Небесної сотні

Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет має намір з'ясувати у голови Верховної Ради, в.о. президента Олександра Турчинова, як були витрачені 53 млн грн, зібрані для родичів людей, загиблих на Майдані, і чому їм виплатили тільки за 12 тис. грн.

Про це Патріарх Філарет повідомив в четвер, 22 травня, перед початком зустрічі релігійних діячів України з Олександром Турчиновим, передає кореспондент НБН.

«Я, наприклад, порушу питання: збирали кошти на сім'ї загиблих на Майдані – 133 людини загинули. Зібрали 53 млн грн, а дали на сім'ю лише по 12 тис. грн. Виникає питання: а де інші кошти, куди вони пішли чи підуть? І тому я хочу порушити питання перед головою Верховної Ради, щоб створили якусь комісію з розподілу цих коштів серед сімей, діти або чоловіки яких загинули на Майдані», – сказав Філарет.

Також Патріарх додав, що на зустрічі буде порушене питання ціни на газ для Церкви. «Церкву прирівняли до прибуткових організацій, а церква, згідно зі статутом, – не прибуткова організація. Тому ми хотіли просити владу, щоб церкву прирівняти до населення», – заявив він.