Освячення і відкриття меморіальної дошки

У п’ятницю, 23 жовтня, в селі Хотин, з  ініціативи місцевої парафіянки, голови районної громадської організації «Відродження» Надії Мельник, урочисто відкрили пам’ятний знак та меморіальну дошку, українському археологу, досліднику Берестецької битви Ігорю Свєшнікову. Меморіали встановили на місці садиби, де проживала родина науковця  та на будівлі  місцевої школи яка носить ім‘я науковця.

  На запрошення місцевої влади священики нашого благочиння, а саме настоятель парафії св. прп. Амфілохія Почаївського с. Хотин ієрей Назарій Белейко та настоятель Свято-Покровської парафії с. Пляшівка ієрей Михаїл Кобзяк взяли учась в заході та освятили відкриті пам‘ятні знаки.

Підчас виголошеного слова ієрей Назарій привітав всіх присутніх з 100-річчяям від дня народження Ігоря Кириловича Свєшнікова та наголосив на тому, що археолог вніс неоціненний вклад для історії нашої держави та розвитку музею «Поле Берестецької Битви», що на території Свято-Георгіївського чоловічого монастиря в с. Пляшева, а також вказав на те, що історик попри всі життєві труднощі, найшов своє покликання і достойно проніс його через все своє життя.

Також в урочистостях взяли участь голова райдержадміністрації Олег Ващук, голова районної ради Олександр Пастух, директор рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, заступник начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури і туризму облдержадміністрації Тетяна Гошовська, наукові працівники Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» на чолі з генеральним директором Леонідом Галабузом, педагоги та учні Хотинської і Пляшевської ЗОШ І-ІІІ ступенів, представники громадських організацій, жителі села.

Прес-служба Радивилівського благочиння