На другий день після Богоявлення...

На другий день після Богоявлення...

20 січня 2015 р. у с. Довгалівка  вшановувався Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, адже місцевий храм названий і освячений на честь цього свята, яке вшановується другого дня після Богоявлення.

        Настоятель прот. Юрій Стойко і парафіяни почувалися вельми втішеними богослужінням, бо у цей величний день до храму прибули запрошені священики із сусідніх парафій і гості. На службі було дуже багато людей, серед яких молодь та діти. Кожен дякував Богові за молитву у древній святині, якій уже понад 240 років, але все ж своїми чудовими співочими дзвонами вона і надалі скликає усіх до себе. Відчуття, які набуваються у цьому храмі, – це сплетіння історії і релігійності предків – будівничих, фундаторів та сьогоднішнього покоління, що шанують і опікуються такою реліквією села і цілого Радивилівського краю.

        Соборна Божественна літургія, очолювана митр. прот. Юрієм Кравчуком, настоятелем Свято-Покровського храму с. Козин, у співслужінні отців нашого благочиння, відбулася на високому рівні. Багато прохань і молитов звучали із уст священиків за Неньку-Україну і її синів та дочок, за вояків, які обороняють і кладуть життя своє заради того, щоб визволити від супостата і загарбника нашу землю, за Церкву Єдину Помісну Православну, яка має очиститися від запроданців і яничар і об’єднати у собі віруючих українських християн.

        Також на Запричасному стиху ієрей Назарій Белейко, священик із с. Коритно, розповів про історію і значення свята, яке  Церква вшановує у цей день. Не даремно у другий день після Богоявлення прославляється Собор Іоана Предтечі, Хрестителя Господнього. Саме його рука торкнулася голови Спасителя і звершила те, про що сповіщали пророки. І як колись, понад 2000 років тому, так і сьогодні ми разом з Іоанном чуємо слова з небес: «Це є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління». Тому Предтеча, будучи недругорядним і непросто пересічною особистістю в житті Христа і Його Церкви, має важливе значення і для нашого християнського розуміння та світобачення.

        Після молитви і причастя діточок священики і віряни вийшли на Хресний хід навколо храму, щоб традиційно і по уставу святкового богослужіння додати торжеству особливого статусу.

        Благочинний митр. прот. Ігор Данилюк у своєму вітальному слові нагадав усім присутнім, що навіть у дні, коли Церква і весь християнський світ радіє та прославляє Різдво і Хрещення Господнє, ворог світу цього не спить, намагаючись знищити нашу Батьківщину, посіяти у душах неспокій і відчай. Та все ж з вірою і любов’ю Божою всяке зло буде подолане, бо не має темрява перемоги над Світлом.

        Церковними  нагородами були відзначені окремі жертводавці: з благословення правлячого Архієрея Рівненської єпархії Владики Іларіона благочинний вручив орден Св. Вмц. Варвари меценатці Шайдюк Людмилі Іванівній, а орденом Св. Миколая був нагороджений місцевий підприємець і меценат  Чуліпа Василь Григорович. Після уставного многоліття настоятель подякував усім за молитву.

 

 

Прес-секретар прот. Олег Бабак