Предстоятель Київського Патріархату взяв участь у зустрічі Всеукраїнської Ради Церков з в.о. Президента України Олександром Турчиновим

Предстоятель Київського Патріархату взяв участь у зустрічі Всеукраїнської Ради Церков з в.о. Президента України Олександром Турчиновим

22 травня 2014 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у зустрічі  Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з виконувачем обов'язків Президента України, головою Верховної Ради Олександром Турчиновим.

Предстоятеля Київського Патріархату супроводжував перший проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк.

У вступному слові Олександр Турчинов запропонував представникам релігійних організацій України вшанувати хвилиною мовчання загиблих на Донбасі українських військових. Виконувач обов'язків Президента України зазначив, що військові, які ціною власного життя боронять Незалежність України є дійсними героями і саме вони успадкують Царство Небесне.

Олександр Турчинов запропонував усім представникам  Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій долучитися до спільної молитви за мир в Україні та успішні вибори у суботу, у так званий "день тиші", коли усім кандидатам буде заборонено агітувати.

Патріарх Філарет підтримав ініціативу виконувача обов'язків Президента провести спільну молитву у суботу. Також Святійший Владика попросив Олександра Турчинова звернути увагу на виплати родинам загиблих героїв "Небесної сотні" і створити у Верховній раді робочу групу, яка б вивчила ситуацію з недоотриманням грошових компенсацій родинами загиблих героїв.

У заключному слові Олександр Турчинов порівняв Україну з біблійним Іовом Багатостраждальним і зазначив, що так само, як Господь вшанував подвиг Іова у вічному житті, - так само Господь вшанує і Україну - миром і процвітанням у майбутньому.

Опісля засідання відбувся брифінг представників Церков і релігійних організацій України для журналістів. Від імені ВРЦіРО виступив Святійший Патріарх Філарет. Він розповів представникам Медіа про перебіг засідань та підтвердив згоду представників Всеукраїнської ради Церков взяти участь у спільній молитві у суботу, 24 травня у  Соборі Святої Софії у Києві.

 

 

Прес-центр Київської Патріархії