Богослужіння в честь храмового свята с. Крупець

Богослужіння в честь храмового свята с. Крупець

Через десять днів після Вознесіння, або на п'ятдесятий день від Пасхи християни відзначають день Святої Трійці, або “Зелені свята”, чи П'ятидесятницю. Цього року це було 31 травня. Свято, одне з найдавніших, власне, є днем народження Церкви. До того ж, в Україні П’ятидесятниця є державним святом, тому понеділок 1 червня — вихідний день. Власне, у День Святого Духа у с. Крупець відбулося Богослужіння на честь храмового свята. Людей прибуло чимало. Парафіяни та приїжджі, дітлахи та молодь галасливо збиралися на святкове дійство. Нещодавно перекриті куполи храму здалеку приваблювали своїм блиском. Прибраний та охайно оздоблений храм дав змогу відчути піднесений настрій. Атмосфера свята вселяла у всіх відчуття гармонії між Творцем та людиною. На престольне свято зібрався собор священиків. Це були духовні наставники громад Радивилівського благочиння та гості із м. Рівне, зокрема секретар Рівненської єпархії  прот. Сергій Лучанін, протодиякон Василь Стефанишин та священик із Демидівського благочиння прот. Володимир Коваль.

На запрошення благочинного Радивилівщини і настоятеля Свято-Троїцької парафії с. Крупець прот. Ігоря Данилюка в торжестві взяли участь голова Районної ради Пастух О.В., керівник міліції району Кеда В.І., а також місцеві меценати Грисюк А.І. та Ралець Р.В.

Рівненське духовенство відзначило охайність та красу церкви. Зокрема, о. Сергій  Лучанін, поділився своїми емоціями після проведення Божественної літургії: «Піднесено, надзвичайно мелодійно та з наявністю духовного ентузіазму виконували церковні піснеспіви хористи молодіжного хору». Духовно зрілим, патріотичним та національно-консолідуючим словом о. Сергій закликав до доброти, терпіння та  щирої молитви прихожан. Благочинний  о. Ігор Данилюк виголосив теплі слова подяки всім присутнім за спільну молитву, побажав священикам та мирянам душевної наснаги та терпіння. 

Варто зазначити, що у Свято-Троїцькому храмі с. Крупець існує два діючих хори: молодіжний та кліросний. Їхній спів торкався душі кожного мирянина. 

Кажуть, що з Трійці починається літо. Наше село також неоминуло сонце.  Прикмета «Прийде Трійця – буде і на дворі, як на печі» правдива. Напрочуд сприятливою для відзначення престольного свята видалась  погода. Сонячні промені через церковні вікна переливалася на внутрішній  церковній оздобі, утворюючи таємниче сяйво. Одяг дівчат був прикрашений традиційними українськими стрічками та уквітчаний різнобарвними квітами. Дух українства акумулювали на собі узори та орнаменти вишиванок у юнаків.  Немов небесним продовженням ритуального освячення принесених квітів та зілля стали краплини із неба, які легко розлетілися в теплому повітрі і зникли у вирі відлуння духовних пісень.  

  

 

  Олександр Протас,

 студент Київської православної богословської академії,

житель с. Крупець