6 листопада - Ікони Божої Матері "Всіх скорботних радість".

6 листопада - Ікони Божої Матері "Всіх скорботних радість".

Як говорить назва - Всім, хто в скорботі й печалі дарує радість. Моляться про дарування всіляких благ "оголеним - одіяння, хворим - зцілення, голодним -."годування, сліпим - прозріння, запечаленим - відрада".

 

Історичний опис


Перша згадка про ікону відноситься до 1649 року. У 1711 році, коли царську резиденцію вирішено було перенести з Москви в Санкт-Петербург, рідна сестра імператора Петра Першого, царівна Наталія Олексіївна, відчуваючи особливе благоговіння до чудотворної ікони Скорботних Усіх Радість, перевезла її в числі інших святинь з Москви й поставила в приміщенні церкви Воскресіння Христового, облаштованої в кімнатах палацу Петром Першим на згадку про порятунок його від небезпеки при р. Прут і укладення миру з турками. У період царювання імператриці Єлизавети Петрівни споруджено на тому ж місці кам'яний храм і освячено 24 жовтня по присутньому в ньому чудотворному образу на честь Божої Матері Всіх Скорботних Радість. Згодом ця церква була перейменована в парафіяльну, яку часто відвідувала Катерина II, старанно молилася перед чудотворною іконою Богородиці Всіх Скорботних Радість, маючи до неї побожне шанування, особливо з тих пір, як у Санкт-Петербурзі лютувала віспа, що загрожувала життю спадкоємця престолу ПавлуПетровичу.
На поклоніння чудотворній іконі з усіх частин світу стікається безліч віруючих. До неї приходять на молитву всі особи царського сімейства. З часів Петра Першого чудотворна ікона вшановувалася і нині вшановується благоговійно всіма  - і народом і правителями його. Джерело зцілень від чудотворної ікони Божої Матері рясно ллється на всіх, хто приходить до Неї з молитвою віри, смиренності та надії.


Молитва


О, Пресвята і преблагословенна Діво, Владичице Богородице! Споглянь милостивим Твоїм оком на нас, що стоїмо перед святою іконою Твоєю і з розчуленням молимось Тобі; виведи нас із глибини гріховної, просвіти розум наш, затьмарений пристрастями, вилікуй рани душ і тіл наших. Бо ми не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, тільки Тебе, Владичице. Ти знаєш усю неміч і гріхи наші, до Тебе вдаємося і взиваємо: не позбав нас Твоєї небесної помочі, але заступайся за нас завжди і Твоїм невимовним милосердям і щедротами спаси і помилуй нас, що гинемо. Даруй нам виправлення гріховного життя нашого і позбав нас від скорбот, бід і хвороб, від несподіваної смерті, пекла і вічної муки. Ти бо, Царице і Владичице, скора Помічниця і Заступниця всім, хто вдається до Тебе, Ти надійне пристановище грішників, що каються. Подай же нам, Преблага і Всенепорочна Діво, християнський кінець життя нашого, мирний і безгрішний, і сподоби нас Твоїм заступництвом оселитися в оселях небесних, де безперестанно лунає голос тих, що святкують і радістю прославляють Пресвяту Тройцю, Отця і Сина і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.