22 травня 2014 р. – Храмове Свято у с. Боратин

22 травня 2014 р. – Храмове Свято у с. Боратин

22 травня 2014 р. – Храмове Свято у с. Боратин

         У четвер 5-ої седмиці після Великдня в Свято-Миколаївському храмі с. Боратин було звершене Соборне богослужіння на честь Престольного свята.

         Перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у м. Бар – це велична і водночас сумна подія для Православної Церкви. Це трапилося в XI столітті у зв’язку з захопленням земель турками в Малій Азії, які паплюжили святі храми, мощі, ікони і книги. Задля безпеки мощі святого угодника Божого потрапили зі Східної церкви (Православної) у Західну (Католицьку). А ще цей день є важливим тому, що святиня так і залишилася неушкодженою і невтраченою в історичному плині часу, як це трапилося з багатьма християнськими надбаннями. Тож сьогодні є можливість приклонитися і помолитися біля мироточивого тіла Святого Миколая в Італії у м. Бар усім бажаючим поломникам, що прибувають з різних країн. Угодник Божий є важливою особистістю у всьому Християнському світі. І для Православної церкви це великий молитовник, заступник і помічник, що завжди стоїть напоготові. Не раз можна почути про нього і його поміч серед людей навіть після його смерті.

         Дуже приємно, що ця подія вшанована в нашому благочинні Престольним святом на одній із парафій. У церкві Святителя Миколая с. Боратин було звершено Божественну Літургію духовенством Радивилівського благочиння на чолі з благочинним протоієреєм Ігорем Данилюком. На запрошення настоятеля парафії протоієрея Володимира Кубацького на свято прибули отці з сусідніх парафій, а також священик Волинської єпархії протоієрей Ігор Скиба. Соборну молитву доповняв милозвучний церковний хор під керівництвом матушки Тетяни. Доповнювали величність свята  багато людей, які прийшли з маленькими дітками, деякі з котрих приступили до Таїнства Св. Причастя. Після запричасного стиха гарно і змістовно проповідував протоієрей Олег Бабак, який закликав прихожан унаслідувати приклади життя цього святителя.

Після служби відбувся Хресний хід навколо храму із святковим молебнем, у кінці якого благочинний привітав вірян з престольним святом. Торжество  завершилося уставним многоліттям.

  

 

Прес-служба Радивилівського району.