21 листопада Православна Церква вшанувала Собор архістратига Божого Михаїла та iнших Небесних Сил безплотних

21 листопада Православна Церква вшанувала Собор архістратига Божого Михаїла та iнших Небесних Сил безплотних

Цього дня Свято-Михайлівська парафія с. Острів святкує свій престольний празник. Цьогорічне святкування відрізняється від попередніх тим, що нарешті за 90 років існування храму, громада підносила свої молитви до Бога на рідній - українській мові. Це стало можливим після того як громада храму, після відомих всім подій в Україні, вирішила перейти під юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Напередодні свята, 20 листопада ввечері,  було звершено Всенічне бдіння, яке очолив благочинний радивилівського благочиння митр. прот. Ігор Данилюк у співслужінні свящ. Назарія Белейка та настоятеля храму ієрея Андрія Миронюка. За вечірнім богослужінням було відслужено літію, під час якої отці  благословили хліби, пшеницю, вино та єлей. Після полієлею на утрені всі вірні були помазані освяченим єлеєм. На закінчення всенічного бдіння до присутніх з вітальним словом звернувся благочинний, в якому привітав настоятеля та парафіян з престольним празником.

  У сам день свята Божественну літургію очолив митр. прот. Олег Савчук, якому співслужили: митр. Прот. Іван Прокопчук, прот. Василій Сидорук, прот. Іван Ліщук, прот. Роман Мисько, прот. Юрій Бурліков, ієрей Юрій Ковальчук ( Демидівське благочиння), ієрей Назарій Белейко, Ієрей Роман Сєткін ( Рівненське благочиння) та настоятель храму ієрей Андрій Миронюк.

Після за причасного стиха до всіх присутніх з повчальною проповіддю звернувся прот. Юрій Бурліков, у якій він розповів докладно про велике служіння та сутність ангелів, а також про їхню участь у житті та спасінні людини.

 По завершенні літургії відбувся хресний хід під час якого вірян було окроплено освяченою водою та прочитано євангельські зачала.

Потім митр. прот. Олег Савчук виголосив вітальне слово, в якому привітав настоятеля та парафіян зі святом та закликав усіх присутніх у своєму житті завжди звертатися за молитовним заступництвом до ангелів та вчитися  у них любити Бога та людей. Також привітав усіх присутніх і настоятель парафії ієрей Андрій Миронюк та виголосив слова подяки усім хто прийшов розділити цю духовну радість та спільну молитву.

Закінчилася молитва уставним многоліттям!

   

Прес-служба Радивилівського благочиння