15 квітня 2014 р. Свято писанки у с.Пляшівка

З благословення Радивилівського  благочинного протоієрея Ігоря Данилюка і водночас настоятеля Свято-Покровської парафії с. Пляшівка, а також за підтримки священиків протоієрея Олега Бабака, настоятеля Свято-Михайлівської парафії с.Срібне, і протоієрея Степана Попадича, настоятеля Свято-Введенської парафії с. Башарівка, було організовано свято писанки. У той день було на меті навчитися виготовляти саму писанку, а також інші різновиди пасхальних яєць.

За підтримки директора Пляшівської загальноосвітньої школи Данилишиної Інни Володимирівни було надано приміщення для проведення свята. Вчителька Башарівецької загальноосвітньої школи Новосад Ірина Василівна розповіла та навчила, як виготовляти писанки, дряпанки, крапанки…

З молитви і благословення почалася цікава і клопітка робота. Діти з трьох команд різних сіл об’єдналися в одну велику духовну родину, створивши ауру спокою, добра і краси. Так спокійно палахкотіли у вечірній час свічечки, олівчики на яєчках вимальовували думки і почуття дитячих сердець. Все свідомо переросло у справжнє свято, хоч до Великодня ще декілька днів Страсної седмиці Великого Посту. Така цікава робота стала до снаги навіть дорослим, які теж узялися освоювати пасхальне ремесло.

Більше п’ятдесяти дітей взяли участь у святі. Кожен з учнів отримав велике задоволення від того, чого навчився, що дізнався про невмирущі традиції нашого українського народу. Скільки радості, усмішки, жартів! Усе вказувало на те, що навчання і праця завжди на користь дітям.          

«Мусимо зізнатися, що такий чудовий захід приніс свої достойні плоди у розквіт нашої православної церкви і підняття морального духу недільних шкіл нашого благочиння», – сказав благочинний.

 

 

Прес-служба Радивилівського благочиння