10 червня 2014 р. – Хресний хід із оновленою іконою у с. Ситне.

10 червня 2014 р. – Хресний хід із оновленою іконою у с. Ситне.

Як чудово і неабияк приємно, коли знаєш, що у нашому благочинні є святині, від яких люди отримують поміч: зцілення від хвороби, втіху у біді і відчаї, розраду у скорботі. У молитві приступаєш і відчуваєш опіку і заступництво Небес. До таких святинь належать Чудотворні і оновлені ікони, частинки мощей Святих угодників Божих, місця поклоніння, де проявилася ознака Божого промислу. Тоді віра укріпляється, любов примножується і надія стає сильнішою.

І ось саме у с. Ситне, у Свято-Дмитріївському храмі перебуває така святиня – Оновлена ікона Богородиці. Кожного року на третій день після П’ятидесятниці на цій парафії вшановується хресною ходою і молитвою образ Почаївської Божої Матері. Із храму до каплички, яка побудована у Гаях Ситенських на честь Богородиці, ця святиня  урочисто вирушає Собором священиків під спів церковного хору, під поклоніння вірян на місце свого прославлення, яке відбулося у 1949 р. П’ятикілометрова відстань настільки пройнята молитвою, що навіть невідчутно, як долаєш її і опиняєшся на місці, де і проходить основна частина поклоніння перед Оновленою іконою Божої Матері.

Цього року на святі були присутні благочинний Здолбунівщини протоієрей Павло Джура, благочинний Кременеччини протоієрей Володимир Буграк, благочинний Радивилівщини протоієрей Ігор Данилюк, прес-секретар Рівненської Єпархії протоієрей Василь Рудніцкий, а також священики з сусуідніх парафій, благочинь і єпархій.

Як вище сказано, святкове дійство почалося хресною ходою, читанням Євангелія, кадінням і приклонінням. Супроводжуючи святиню, всі вірно молилися і оспівували велич Пресвятої Богородиці, зупиняючись біля Хресних фігур і співаючи «Отче наш…». Після прибуття до каплички було звершено Акафіст із водосвятним молебнем. Очолив богослужіння протоієрей Василь Ліщук із Млинівщини. Повчальну і змістовну проповідь виголосив протоієрей Василь Сидорук. Вкінці подячне слово промовив до всіх присутніх місцевий священик протоієрей Дмитро Ліщук.

Закінчилося святкування уставним многоліттям, приклонінням до ікони Божої Матері і елепомазанням.

     

 

Прес-служба Радивилівського благочиння.