Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

«Боже Слово про Хреста тим, що гинуть, - то глупота,

а для нас, що спасаємось, – Сила Божа»

(Кор. 1глв. 18стих)

 

        Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Слава Ісусу Христу!

 

Сьогодні спільнота православних християн вшановує Чесний Хрест, Ісуса Христа Господа Бога Нашого, а саме Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

        Хрест, на якому розіп’явся Господь наш Ісус Христос, є зброєю в боротьбі проти дияволо і слуг його.

        Без Хреста нема християнства. Хрест – це основний символ християнства. Власне подія, яка сталась в 326 році засвідчує вище сказане.

        Як свідчить історія християнства, цариця Єлена віднайшла на Голгофі три хреста. За наказом правительки Єлени, - ( матері Констянтина Великого, який видав указ про рівноправність у віросповіданні християнства), було зруйновано храм Венери, а натомість збудовано каплицю, а згодом Храм Воскресіння Господнього.

        Надзвичайною проблемою було визначити серед трьох хрестів: Хрест Господа Ісуса Христа. Тоді з благословення патріарха Макарія, було вирішено прикласти до хрестів по черзі хвору та мертву людину. Коли приклали до хреста, який знаходився посередині – хвора людина зцілилася, а мертва воскресла.

        Народ хотів бачити Чесний Хрест Господній, та через велику кількість людей, що зібралася на цю величну подію, не всі могли побачити  Чесне Древо. Тому Патріарх Макарій взяв Хреста Господнього і підняв догори, щоб усі присутні мали змогу бачити Чесний Хрест Ісуса Христа. Саме цю подію і назвали святом Воздвиження (підняття Хреста).

        Свято Воздвиження Хреста Господнього триває з 13 по 21 вересня. Є декілька подій в історії церкви і християнства, що поклали основу святкування Свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

        Перша – це освячення Патріархом Макарієм 13 вересня 335 року Храму Воскресіння Господнього. Друга – повернення Хреста Господнього з перської неволі (за імператора Іраклія, який після перемоги над персами приніс 14 вересня 628 року Хрест Господній до Єрусалиму).

        Свято Воздвиження Хреста Господнього називається іще «Всесвітнім», тому, що на освячення Храму Воскресіння Господнього прибули усі єпископи тодішнього Християнського Світу.

        Якби не було, ми – сьогочасні православні християни є воїнами Христа Ісуса. Так само, як кожному звичайному воїну неможливо отримати перемогу на полі бою без зброї, так і нам без Хреста, який є зброєю, - неможливо отримати перемогу над дияволом.

        Дуже багато «заблудлих» християн-протестантів називають Хрест Господній знаряддям страти, а не символом спасіння. Та проте вони глибоко помиляються саме з того моменту, коли Господь Ісус Христос розіп’явся на хресті та осв’ятив Його Своєю Божественною кров’ю: Хрест, Древо стало для нас православних християн символом визволення та спасіння від перворідного гріха.

        Також, ще задовго до Розіп’яття Ісуса Христа на Хресті в книзі «Вихід» (Старий Заповіт), - проводиться аналогія до Нового Заповіту. Варто згадати, коли Мойсей виводив ізраїльтян з полону єгипетського, коли переходили море, то, щоб води розступилися, Мойсей підняв руки в молитві до Господа, склавши їх хрестообразно. Або ж коли ізраїльтян через переступ волі Божої почали жалити змії, тоді Мойсей за наказом Божим збудував мідний Хрест та розпростер на ньому мідного змія, і кожний, хто дивився на цей Хрест, спасався від укусів зміїних.

        Про це говорить і Апостол і Євангелист Іван Богослов: «Як Мойсей підніс змія в пустелі, так повинно бути Вознесенному Синові Людському, щоб всякий віруючий в Нього не загинув, але мав життя вічне». (Ін.3, 14-15)

        Безліч, безліч випадків з письма Старого та Нового Заповітів, що засвідчують правоту вшанування Хреста Господнього. Також і є безліч людей, які не визнают Чесного Хреста. Їм ми, православні християни можемо задати запитання: «Хто боїться Хресне знамення та Хрест Хрестів?» Звісно ж – нечистий. За логікою, всякі запитання відпадають.

        Ми Християни віри Православної, Віри Живої, Віри Величної – визнаєм і будем визнавати Хрест Хрестів та поклонятися Йому.

        Господи, спаси нас та захисти Силою Чесного Животворчого Хреста Свого. Амінь.

        Слава Ісусу Христу!

        «Тримаймо Хрест Господній, що Його прославляють усі, бо Він – є Спасительне Древо…» (Ікос свята Воздвиження).

 

Протоієрей Юрій /Акімов/

Свято-Покровська парафія С.Бугаївка

та Св. Луки Кримського м.Радивилів