Відділ соцслужіння та благодійності УПЦ Київського патріархату запускає Автопоїзд Миру та Єднання

Відділ соцслужіння та благодійності УПЦ Київського патріархату запускає Автопоїзд Миру та Єднання

Відділ соціального служіння та благодійності Української Православної Церкви Київського патріархату організував унікальну акцію з підтримки біженців зі Сходу, армії та координації допомоги в регіонах. 29 липня 2014 року у столиці в Українському кризовому медіа-центрі відбулась наша презентація екуменічного Автопоїзду Миру та Єднання, в якому представники Церков і релігійних організацій рушать країною заради боротьби з дискримінацією біженців зі Сходу та активізації допомоги армії у регіонах.

Автопоїзд сформували не лише представники громадського сектору, а й різних релігійних організацій. Серед них - представники Відділу соціального служіння та благодійності УПЦ Київського патріархату та благодійного фонду УГКЦ «Карітас України». Окрім того, разом з ними до ініціативи долучились активісти Духовного управління мусульман України та Союзу незалежних Євангельських церков України.

Від громадського сектору на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі виступили лідер рок-гурту «Гайдамаки» Ярема та один з відомих письменників братів Капранових Віталій. Активну підтримку надали активісти від громадського комітету «Наступ» та ініціативної групи «Київ Схід Діти». Остання організація в обличчі Максима Потапчука постійно працює з дітьми біженців зі Сходу, займаючись їхнім патріотичним вихованням.

До закликів про встановлення миру та активізації допомоги долучились мусульманські та протестантські представники.

«Наша акція покликана надати допомогу вимушеним переселенцям зі Сходу, а також тим, хто лишається в зоні АТО – як нашим бійцям, так і місцевим мешканцям. Призначення автопоїзду – скоординувати, допомогти, показати приклад, показати технологію, як це робиться, а також що і як можна зробити найефективніше для постраждалих. Найголовніше – це допомогти біженцям соціалізуватись», - підкреслив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Роль фонду «Карітас України» відзначив голова Департаменту соцслужіння УГКЦ о. Андрій Нагірняк, розповівши про діяльність благодійних центрів в кожному регіоні. За його словами, програма допомоги охоплює постійно 13 000 людей, а одна з останніх акцій – поставка питної води у Краматорськ та Слов’янськ, більше 100 000 літрів води.

«Важливо що всіх об’єднує Церква. Але мусимо пригадати, що війна закінчиться і нам треба жити з тим, що Росія вклала гроші в пропаганду. Це не перший приклад нашої співпраці з Київським патріархатом, це продовження гарної традиції. Ми хочемо показати, що є інші способи взаємодії і ця акція важлива для того, щоб показати, що між нами набагато більше того, що об’єднує ніж того, що роз’єднує», - додав він.

Під час акції будуть проведені круглі столи з ключовими громадськими діячами, зазначив в.о. голови Відділу соцслужіння УПЦ Київського патріархату о. Сергій Дмитрієв. «Ми не хочемо, щоб була помста з того чи іншого боку на адресу біженців, коли люди різних політичних поглядів зводять рахунки. Конфлікт взагалі не потрібен. Окремо ще хочемо подякувати журналістам за їхні сюжети про допомогу. Все почалось з новин та малого буса з 4 тоннами допомоги, а вже за тиждень ми змогли відправити 50 тонн допомоги на Схід завдяки тому, що люди дізнались про нашу ініціативу. Тому треба об’єднуватись та робити добрі справи, закладаючи фундамент на майбутнє», - заявив о. Сергій.

Особливу роль церкви пригадав і голова комітету «Наступ» Руслан Секела, додавши, що в майбутньому планується подібний автопоїзд, але вже теренами Європи. «Дуже важливо донести правдиву інформацію про події в Україні європейським сусідам, тому що вони також підпадають під вплив російської пропаганди. Ми рушимо ключовими містами ЄС, аби показати що насправді відбувалось у нас і що ми робимо для того, щоб допомогти тим, хто потребує», - сказав він.

Відомий український письменник Віталій Капранов заявив, що саме мешканці Півдня, а конкретно Херсону завдяки своєму патріотизму не дали розповсюдитись сепаратистським настроям, тому що вони створили патріотичне середовище.

За його словами, особливими будуть акції, присвячені книгам та бібліотекам, оскільки саме з гуманітарних питань починаються і майбутні проблеми у суспільстві: «Ця ініціатива дуже і дуже важлива, тому що в 2005 році несподівано для себе ми дізнались питому кількість бібліотек на кожну людину, цих даних ніде нема. На останньому місці – місто Севастополь. На передостанньому – Донецька та Луганська області. Ми говоримо про гуманітарну катастрофу, яка потім призводить до вбивства людей. Здавалося б, до чого тут бібліотеки, але наслідки ми зараз розгрібаємо. Тому потрібен саме гуманітарний акцент на громаду і на тому, що ми - люди, не машини і не м'ясо. Ми все вирішуємо до того, як почнуть стріляти – це основа теза і думка, яку ми повинні доводити подібними акціями».

Його тези підтримав і лідер гурту «Гайдамаки» Ярема, підкресливши, що війна є не лише на фронті чи в зоні АТО, вона триває і всередині країни. «Біженців є багато і ними треба займатись, щоб вони не маргинізувались і ними треба займатись. Колись вони туди повернуться і знову стануть громадянами України, які пізніше прийдуть на вибори та будуть створювати нашу політичну ситуацію. Вони кажуть, що «Київ нас не чує», але і вони Київ не дуже чують. Є така істина, що ворог ніколи не закріпиться там, де населення його не підтримує. І зараз навіть області на Півдні не є найбільш українізованими та патріотичними, тому важливо підтримувати саме такі ініціативи й акції», - закликав рок-музикант.

Автопоїзд триватиме з 31 липня до 5 серпня, минаючи Херсон, Миколаїв, Одесу та Дніпропетровськ.

Додамо, що Відділ соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату підтримав ініціативу від молодіжних художників Майдану, зокрема від ГО "Артіль Майдану". Роботи сучасних митців долучаться до Автопоїзду Миру та Єднання від Відділу, аби помандрувати чотирма містами України, де будуть проводитись міні-виставки. Особливість даної акції - це те, що основні експонати - творчі каски активістів Майдану, які були розписані українськими митцями класичним етнічним живописом.

 

Церква.info
за матеріалами Відділу соціального служіння та благодійності

Метки: соціальне служіння