Відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату

Відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату

26 липня 2014 року у Синодальній залі Київської Патріархїі відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. У роботі Синоду взяли участь: митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, та єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон.

Члени синоду заслухали повідомлення преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, ректора Київської православної богословської академії, про необхідність викладення у новій редакції Статуту Київської православної богословської академії.

Рішенням Синоду було утворено синодальне Управління з питань благодійницької діяльності і гуманітарної допомоги, яке очолить преосвященний Сергій, архієпископ Донецький і Маріупольський. У зв’язку з цим Священний Синод закликав всеукраїнську паству продовжити збір та надання допомоги військовослужбовцям, біженцям та постраждалим мешканцям Донбасу, адже це є виконання заповіді Божої про любов до ближнього та патріотичний громадянський обов’язок.

На прохання преосвященного Михаїла, митрополита Луцького і Волинського, Синод благословив відкриття Свято-Покровського жіночого монастиря у с. Жидичин Ківерцівського району Волинської області.

На прохання преосвященного Євстратія, архієпископа Чернігівського і Ніжинського, Синод благословив місцеве шанування у Чернігівській єпархії святителя Георгія (Кониського), архієпископа Могилівського і Білоруського.

Члени Синоду заслухали повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про події в Українській Православній Церкві (Московського Патріархату) у зв’язку з упокоєнням Предстоятеля цієї Церкви митрополита Володимира (Сабодана) та звернулися до архієреїв цієї Церкви із Зверненням.

 

Церква.info
 

 

Теги: Священний Синод