Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

                    Слава Ісусу Христу!

 

Дорогі  в Христі брати й сестри! В цей день скорботи  і печалі , коли  кожнодневно на полі бою гинуть славні лицарі України, захищаючи віру, волю та державну незалежність. Церква згадує подію давнини, коли за правду пострадала істинно боголюбива людина. Як колись , так і сьогодні «батько брехні та підступу править  бал» на своїх земних володіннях.  

Отож, Господь Бог посилає  Предтечу Івана, щоб  приготувати ізраїльський народ до приходу Месії.

 «Оце я посилаю ангела мого і він приготує дорогу переді мною і Господь, що його ви шукаєте, прийде негайно у храм свій» ( Мал. 3.1)

Пророк Іван хрестив народ водою на покаяння, вчив правди та благочестя і бачачи безбожне життя Ірода - четверовласника, постійно докоряв йому за це. Але напрочуд Ірод любив слухати повчання Божого посланника, але не виконував цих мудрих натанов. І ось, коли зло не може вплинути на чоловіка – посилає жінку:

« Той Ірод послав був схопити Івана і зв’язав  його в темниці із-за Іродіади , жінки Пилипа брата його. Бо одружився був із нею» ( Мр. 6.17)

Ірадіада ненавиділа Івана і шукала можливості вбити його. Сама будучи безбожною та безсоромною, шукала багатства та влади. 

 Іван Златоустий застерігає:  «Жінко. Яка користь тобі від золота? Будь прекрасна душею – тоді будеш приємна і тілом» ( Пс. 47.12). Це не подобається цій нечестивій жінці, бо полюбила більше гріх, як правду. І все це дійство відбувається під час веселощів та п’янства. Ось тут диявол розкриває свої сіті, ловлячи тих одурманених алкоголем, які не дають звіт своїм словам і справам.

Історія Іродів повторяється до нашого часу, коли велике число могутніх цього світу не бажають чути правди, що не схвалює їх способу правління чи життя. З іншого боку вбачається теж страх могутніх перед правдою, котру вони хочуть заглушити в будь-який спосіб. І часто розв'язують це питання навіть способом позбавлення життя такої особи, щоби не чути її голосу правди. Скільки у нашій самостійній Україні загинуло таких осіб від куль та катастроф, що були в якийсь спосіб причетні до різних подій!? Ірод це зробив вочевидь, ми ж багато справ, пов'язаних із вбивствами, дізнаємося після смерті, коли будемо суджені усі в другому світі...

Дорогі брати й сестри! Для нас ця історія смерті святого пророка, про котру ми роздумували, повинна принести значну користь. Насамперед, потрібно уболівати за добре своє християнське життя, а також молитися за ближніх, особливо тих, хто знаходиться на високих посадах. Не спішімо осуджувати ближнього, тому що не знаємо всіх обставин, але, коли маємо переконання про чинене зло і можемо про це сказати, звернімо лагідно увагу такій особі. Тут не йдеться тільки про таких, хто урядовець, але стараймося допомогти кожному ближньому, а не просто вкусити його. Коли звертаємо увагу, приготуймося до цього заздалегідь через молитву й добре ставлення до цієї особи, а тоді покірно представмо наше бачення. Хай святий Іван Хреститель

дає нам відваги та мужності; випросить рівноваги духу й розуму у нашому спілкуванні з ближніми, щобїх не ображати, а допомагати.

 

Амінь. 

 

 

Протоієрей Володимир Протас,

магістр релігієзнавства,

настоятель Свято-Володимирської парафії с. Баранне