Щире бажання православних християн села Солонів

Щире бажання православних християн села Солонів

Нині наша держава терпить складні випробування. Війна на сході нашої України принесла багато горя і нещастя. Проте, мужньо і незборимо, з палкою вірою у перемогу стоять на передовій справжні патріоти, щоб здолати ворога та ствердити цілісність та єдність нашої матінки-країни.

 

Події у Криму та на сході змінили свідомість багатьох українців. По-новому осмислюється цінність патріотизму, єдності, незалежності, справедливості. Багато хто зрозумів, що народ об’єднує його Церква. Згідно Апостольського Правила «кожен народ повинен мати свого першого єпископа». Якщо ми віримо, що Україна це частина Російської держави, тоді наш Патріарх, справді повинен бути у Москві. Ми ж розуміючи, що ми вільний, незалежний український народ має право на свою Помісну Українську Православну Церкву з центром у місті Києві.

 

Сьогоднішні події дали можливість людям побачити хто в Україні «є пастир добрий», а хто «вовк в овечій шкірі». Багато людей зрозуміло чиї інтереси відстоює УПЦ Московського Патріархату. Не можна усвідомити, як Московський Патріарх Кіріл дав своє благословення на війну в Україні, коли стверджує, що це його «канонічєская тєріторія». Народ вже цього не буде терпіти!

 

Звичайно, що багато питань про об’єднання Православної Церкви повинні вирішити її ієрархи. Та відчутні зміни і прагнення до об’єднання мають парафіяни навіть у невеличких містах і селах. Так, жителі села Солонів, Радивилівського району, Рівненської області, які належали до УПЦ МП неодноразово зверталися до свого настоятеля з проханнями відправити панахиду за загиблими у протистояннях на майдані, в боях на сході, просили помолитися за Україну, за мир та спокій, але постійно отримували відмову. Та це й зрозуміло, бо священик висловлювався про «Єдіноє Православіє» з центром у Москві, про «канонічєскую церков» на чолі з Кірілом, як єдиний правдивий шлях до спасіння і про «разкольніков», які незрозуміло чому хочуть молитися за свою державу, за тих хто на полі бою відстоює її, за душі тих, хто поклав своє життя за неї.

 

Відтак, жителі села Солонів звернулися з проханням відслужити молебень за Україну до намісника Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ігумена Софронія (Бордюка). На прохання, 20 липня 2014 року священиками Київського Патріархату було відслужено молебень на подвір’ї місцевого храму. Очолив богослужіння ігумен Сфороній (Бордюк), якому співслужили: ієромонах Онуфрій (Ляда) та протоієрей Олег Савчук. На молитву зібралися майже усі жителі Солонева. А по обіді того ж дня відбувся схід села, де люди одностайно вирішили перейти під юрисдикцію Київського Патріархату.

Зауважимо, що громада УПЦ КП у с. Солонів була зареєстрована ще у 2004 році. Але якщо тоді ще більшість жителів підтримували УПЦ МП, то сьогодні всі висловили бажання бути прихожанами Київського Патріархату.

         Втілюючи свій задум парафіяни урочисто запросили 27 липня 2014 року благочинного Радивилівського благочиння прот. Ігора Данилюка, прот. Олега Савчука та нинішнього настоятеля храму ієромонаха Онуфрія (Ляду), указ про призначення якого кількома днями раніше був виданий архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном.

         Отці відслужили першу в цьому храмі літургію нашою українською мовою та сказали напутню науку рідним словом. В ці моменти на очах людей блищали сльози радості за те, що вони і їхня церква приєдналися до істинно Української та Єдиної Помісної Православної Церкви Київського Патріархату. Чудовими голосами прикрасив служіння святої літургії хор студентів Рівненської Духовної Семінарії під керівництвом студента Олександра Панчука.

        Ієромонах Онуфрій ще раз наголосив на вірності шляху на якому стоять побожні жителі села Солунів, та щиро привітав їх у мудрості прийнятого рішення. Він запевнив їх, що у всьому буде допомагати та підкріплювати їхні сили у молитві та праці в рідному храмі.

       Достойним зевершенням великого свята церковної самосвідомості стала молитва за добробут рідної землі - молебень за мир та спокій в україні.

      На кінець урочиста молитва завершилася уставним многоліттям Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси України, архієпископу Рівненському і Острозькому Іларіону, настоятелю храму ієромонаху Онуфрію, собору духовенства та всім парафіянам храму Святої-Великомучениці Параскеви Пятниці.

  

Прес-Служба Свято-Георгіївського

чоловічого монастиря на "Козацьких Могилах"