У Свято-Георгіївській обителі відбулося всенародне вшанування пам'яті козаків, що загинули на полі битви під Берестечком.

У Свято-Георгіївській обителі відбулося всенародне вшанування пам

Щороку у дев’яту п’ятницю після Пасхи у Свято-Георгіївській обителі на "Козацьких Могилах" відбувається всенародне вшанування пам'яті козаків, що загинули на полі битви під Берестечком.

Також і цього року,  20 червня, було відслужено Божественну Літургію, яку очолив намісник монастиря ігумен Софроній (Бордюк) у співслужінні благочинного Радивилівського благочиння прот. Ігоря Данилюка, прот Олега Савчука, прот. Тараса Варварука, прот. Олега Бабака, прот. Степана Попадича, свящ. Юрія Ковальчука, свящ. Василя Гриника та диякона Андрія Миронюка (Житомирська єпархія).

За богослужінням молився також насельник обителі ієромонах Онуфрій (Ляда).

Під час богослужіння чудово співав хор с. Пляшеви та молилися велика кількість паломників.

Те, що на Козацькі Могили йдуть люди, свідчить про те, що українці не забули того славного подвигу, вшановують полеглих козаків і моляться за спокій їхніх душ. Бо, не пам’ятаючи й не шануючи свого минулого, сьогодні неможливо повноцінно та свідомо жити духовним життям. Тому, для кожного православного українця Козацькі Могили повинні бути символом відродження нашої духовності й Батьківщини.

Після Божественної  Літургії на подвір’ї перед храмом біля козацької усипальниці було відслужено Вселенську панахиду. 

В кінці панахиди з повчальною проповіддю до вірних звернувся прот. Тарас Варварук.

На сам кінець намісник монастиря ігумен Софроній подякував всім за спільну молитву та наголосив на важливості вшанування всіх полеглих за Святу Православну віру і Неньку Україну.

    

 

інформація із сайту Прес-Служби Свято-Георгіївського 

чоловічого монастиря на "Козацьких Могилах"