Святійший Патріарх Філарет обговорив з Президентом України реалізацію мирного плану на Донбасі (ВІДЕО)

Святійший Патріарх Філарет обговорив з Президентом України реалізацію мирного плану на Донбасі (ВІДЕО)

25 червня 2014 р. ввечері відбулася зустріч Президента України  Петра Порошенка з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом та місцеблюстителем престолу УПЦ МП митрополитом Онуфрієм. У спілкуванні Глава держави закликав представників Церков та конфесій долучитися до реалізації мирного плану у Донецькій та Луганській областях.

«Наша Церква не має бути осторонь. Мені здається, що в цих умовах залучення Церкви і її милосердна місія дуже важливі», – сказав Президент.

Патріарх Філарет і митрополит Онуфрій підтримали ініціативу Президента. «Київський Патріархат підтримує Ваші зусилля для досягнення справедливого миру, – підкреслив Патріарх Філарет. – Ми не тільки молимося про мир, але і робимо посильний внесок у його досягнення: духовно і матеріально допомагаємо військовослужбовцям, надаємо гуманітарну допомогу мирним жителям, біженцям.

Хоча і нашій Церкві на Донбасі непросто, бо є і погрози, і небезпека життю для єпископів, священиків та віруючих – але Церква і в цих складних умовах продовжує своє служіння».

Петро Порошенко запропонував священнослужителям підтримати людей, які перебувають у полоні бойовиків і сприяти налагодженню діалогу для їх звільнення. «Це те служіння Богу, на моє розуміння, яке сьогодні потребує Україна, народ і заручники», – наголосив він.

Предстотель Київського Патріархату повідомив, що надасть благословення п’ятьом священнослужителям взяти участь у місії зі звільнення заручників.

Глава держави зазначив, що до цього процесу можуть долучитися представники усіх конфесій незалежно від того, простий це священик чи митрополит. Ця участь має бути добровільною, на волонтерських засадах підкреслив Петро Порошенко. «Я знаю, що в Україні велика кількість служителів церков, які можуть виконати цю непросту місію», - сказав Президент.

 

 

 

Прес-центр Київської Патріархії – 
за матеріалами Прес-служби Президента України