Предстоятель Київського Патріархату відвідав Манявський Хресто-Воздвиженський монастир

Предстоятель Київського Патріархату відвідав Манявський Хресто-Воздвиженський монастир

7 липня 2014 року, коли Православна Церква вшановує Різдво чесного славного пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана та преподобних отців Іова (1621) та Феодосія (1629) Манявських, Святійший Патріарх Філарет, у третій день свого візиту на Прикарпаття, відвідав Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир.

За вхідною брамою Манявського монастиря Святійшого Владику зустріли діти-вихованці недільної школи, які привітали Патріарха віршами та піднесли Святійшому коровай. Благочинний обителі ігумен Паісій (Кухарчук) привітав Святійшого Владику і запросив його очолити Літургію. Божественна Літургія була відслужена у новозбудованій літній каплиці для багатолюдних богослужінь.

Його Святості співслужили: митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, митрополит Івано Франківський і Галицький Іоасаф, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, єпископ Ужгородський і Закарпатський Кирил, єпископ Коломийський і Косівський Юліан та близько сотні священиків з різних єпархій.

Своїм співом прикрашав богослужіння Архиєрейський хор Свято-Троіцького кафедрального собору міста Івано-Франківська.

На молитву до Манявської обителі, традиційно для цього дня, прибули тисячі молільників з різних куточків України. Багато хто з прочан ішов до монастиря за древньою благочестивою традицією - пішки за сотні кілометрів зі співом молитов.

У своїй проповіді Святійший Владика привітав вірян зі святом та розповів про повчальний для людського спасіння приклад життя чесного і славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана та провів паралелі з життям сучасних українців.

Керуючий Івано-Франківської єпархії митрополит Іоасаф у своєму слові подякував Патріарху Філарету за Архіпастирський візит на Франківщину та підніс йому у дар перший том трилогії про першоджерела присвячені історії манявської обителі - "Великий скит у Карпатах".

Патріарх Філарет нагородив орденами та Благословенними Патріаршими грамотами активних парафіян та благодійників монастиря. Прочани піднесли у дар святій обителі ікону Богородиці привезену зі Святого міста Єрусалиму.

Опісля Літургії був відслужений молебень до святих преподобних небесних покровителів Манявського монастиря Іова та Феодосія.

У соборному храмі обителі Патріарх Філарет вклонився мощам святого преподобного Меркурія, ігумена Бригинського і Чернігівського, чесні мощі якого прибули на Прикарпаття 4 липня та пробудуть тут до 13 липня.

Опісля урочистостей Святійший Патріарх Філарет поспілкувався із журналістами. Відповідаючи на запитання медійників - Предстоятель Київського Патріархату зазначив, що війна на Донбасі та окупація Криму є наслідком розділення Української Православної Церкви і деструктивної політичної діяльності Московського Патріархату.

Відвідуванням Манявської обителі завершився візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Івано-Франківської єпархії.

 

 

Прес-центр Київської Патріархії