Патріарх Філарет обговорив з Прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком ініціативу Уряду щодо утворення служби військових священиків.

Патріарх Філарет обговорив з Прем

4 липня 2014 року у приміщені Будинку уряду відбулася зустріч Сввятійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюк.

Під час привітання, благословляючи Арсенія Яценюка на добрі справи, Патріарх Філарет подарував йому ікону святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Патріарх Філарет розповів Прем'єр-міністру про гуманітрану місію Київського Патріархату з допомоги Збройним Силам України, опіки над військовослужбовцями і членами їхніх сімей та осіб тимчасово переселених з окупованих територій, про соціальну і доброчинну працю духовенства, зокрема – в зоні АТО.

Арсеній Яценюк подякував Патріархові Філарету за молитву та зусилля, які докладає Церква для відстоювання територіальної цілісності України, духовного розвитку суспільства, виховання громадянськості і патріотизму.

Прем’єр-міністр розповів Святійшому Патріарху про роботу Уряду у сфері забезпечення прав і свобод громадян, гармонізації державно-церковних відносин, подолання в них проблем, накопичених упродовж останніх років. Глава Уряду і Предстоятель Київського Патріархату обговорили ініціативи Кабінету Міністрів, спрямовані на забезпечення релігійним організаціям всебічних гідних умов для здійснення ними місії та на розширення присутності Церкви в суспільстві.

Особливо увагу було приділено ініціативі Уряду з утворення служби військового духовенства (так званої "капеланської служби") у Збройних Силах України, Національній гвардії України та Прикордонних військах. Як наголосив Прем’єр-міністр, духовний супровід українських військовиків, які захищають суверенітет країни, б’ються з агресорами і терористами, величезною мірою сприятиме зміцненню їхнього бойового духу, готовності відстоювати  нашу свободу і наше майбутнє у найскладніших умовах.

У зустрічі також взяли участь: радник Прем'єр-міністра України Віктор Єленський та настоятель храму Різдва Христового на Подолі протоієрей Миколай Салабай.

 

 

Церква.info