Богослужіння на Козацькому редуті

Богослужіння на Козацькому редуті

06 липня 2014 року, у неділю 4-ту після П'ятидесятниці, на запрошення благочинного Дубенського районного благочиння прот. Ігоря Загребельного, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон з архіпастирським візитом відвідав Козацький редут між селами Плоска та Семидуби Дубенського району.

Тут, у каплиці на честь Покрови Пресвятої Богородиці, яка розташована на місці, де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків, свідомо поклали свої життя за братів по вірі, прикривши цим відступ основних сил козацького війська, керуючий Рівненською єпархією звершив Божественну літургію.

За богослужінням архіпастирю співслужили: настоятель каплиці, благочинний Дубенського районного благочиння прот. Ігор Загребельний; благочинний Дубенського міського благочиння прот. Василій Лозинський та запрошене духовенство.

На літургії були присутні представники влади: заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук, заступник голови Дубенської райдержадміністрації Тамара Гелюта та голова Дубенської районної ради Олександр Дехтярчук.

Згідно благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, за богослужінням були піднесені молитви за спокій душі новопреставленого Предстоятеля Української Православної Церкви у єдності з Московським Патріархатом блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана), що напередодні спочив у Бозі.

Прикінці літургії архієпископ Іларіон звернувся до вірних з повчальним словом.

Потім архієрей, у співслужіні духовенства, відслужив панахиду за загиблими за волю України козаками та сучасними борцями за Незалежність України, які загинули у боях на Майдані та Донбасі.

По завершенні панахиди присутні мали змогу почути виступи художніх колективів Дубенщини.

Довідка:

Битва між селами Плоска і Семидуби відбулася після 10 липня 1651 року, де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків, свідомо поклали свої життя за братів по вірі, прикривши відступ основних сил козацького війська. Адже після поразки на полі Берестецької битви Іван Богун, задля збереження козацько-селянської армії, відводив її у підвладні Січі землі. І це йому добре вдалося, бо вже через два місяці Богдан Хмельницький виставив сто тисяч воїнів під Білою Церквою і змусив Річ Посполиту до миру. При розкопках на річці Пляшівці було виявлено кілька сотень загиблих, а не 30 000, як стверджували польські історики.

 

 

 

Церква.info
за матеріалами Рівненської єпархії