7 серпня – Успіння прав. Анни, матері Пресвятої Богородиці

7 серпня – Успіння прав. Анни, матері Пресвятої Богородиці

Праведна Анна  була  дочкою священика Матфана, що походив із коліна Левія, з роду Ааронового. Чоловік її, святий праведний Йоаким, був родом з коліна Юди, з дому царя Давида, звідки мав прийти Месія.

        За благочестиве, праведне та побожне життя Бог нагороджує прав. Анну великою втіхою. На старості літ, коли вже жінка не може мати дітей, вона народжує дочку  через яку благословилися всі племена світу – Пресвяту Богородицю, Діву Марію.

        Після того, як батьки віддали за обітницею, яку дала прав. Анна, Марію Діву до храму на служіння Всевишньому Богу, її батько св. Йоаким помирає.

        Свята праведна Анна пережила свого чоловіка на два роки і відійшла до Господа в сімдесят дев’ять років.

       

У сьогоднішній  день на запрошення настоятеля Свято-Різдво-Богородичної парафії с. Коритне свящ. Назарія Белейка для того, щоб соборно піднести свої молитви до Господа та прав. Анни, прибуло  духовенство Радивилівського благочиння. Цього дня місцева парафія святкує сестринський празник.

Божественну Літургію очолив благочинний Радивилівського благочиння митр. прот. Ігор Данилюк. З ним співслужили настоятель парафії ієрей Назар Белейко, митр. прот. Юрій Кравчук, митр. прот. Іоан Пилипчук, прот. Василій Сидорук, прот. Роман Мисько, прот. Володимир Кубацький, прот. Олег Бабак, ієрей Михаїл Кобзяк.

Після запричасного стиха з проповіддю до людей звернувся прот. Василій Сидорук, який у своєму повчальному  слові наголосив на тому, яку  велику силу має віра до Бога, розповів про велику любов Божу до свого творіння, а особливо до людини, про жертовність як один із засобів осягнення спасіння та вічного життя з Богом.

       

        Після Божественної Літургії всі присутні хресним ходом пішли до каплички прав. Анни, яка знаходиться  на подвір‘ї храму, де відслужили водосвятний молебінь, який очолив митр. прот. Іоан Пилипчук. У кінці відправи до всіх присутніх з вітальним словом звернувся свящ. Назар Белейко, який подякував всім присутнім за спільну молитву та привітав усіх зі святом.

        На завершення було виголошене  уставне многоліття!

 

     

 

свящ. Назар Белейко,

настоятель Свято-Різдво-

Богородичної парафії с. Коритне

Радивилівського благочиння