5 серпня – Святкування ікони Почаївської Божої Матері

5 серпня – Святкування ікони Почаївської Божої Матері

Одразу дві парафії нашого благочиння, с. Срібне і с. Козин, вшанували 5-го серпня Почаївську ікону Божої Матері.

Свято відбулося у місцевих храмах. Із села Козин багато років тому ікона була передана до Свято-Успенської Почаївської лаври, де і знаходиться посьогодні. У с. Срібне в цей день 4 роки тому було освячено престіл місцевого храму.

Богослужіння Свято-Покровськоі і Свято-Михайлівської парафій святковими дзвонами скликало вірян на молитву. У цей день милість Божа і заступництво Пресвятої Богородиці торкалися кожного, хто завітав до цих святинь. Навіть з Небес був дарований рясний дощ, який оживив землю, умив зелень і наситив повітря свіжістю. Сила віри і щира любов проявляє велику жертовність, яка плекається в серцях, що линуть до Бога. І за це Господь дарує свою опіку і допомогу.

До Свято-Михайлівського храму с. Срібне прибули на соборну молитву благочинний митрофорний протоієрей Ігор Данилюк та настоятель із сусідньої парафії с. Баранне протоієрей Володимир Протас, щоб разом з настоятелем протоієреєм Олегом Бабаком прославити Божу Матір. Отці відслужили Божественну Літургію, після чого був молебінь за здоров’я. Благочинний промовив вітальне слово до парафіян, і відбулося поклоніння до Почаївської ікони Богородиці. Після того священики вирушили на святкування до с. Козин.

Свято-Покровська парафія с. Козин також радо вітала гостей, які прибули на свято. Багато людей: собор священнослужителів із нашого благочиння та Дубенщини, які відгукнулися на запрошення настоятеля митрофорного протоієрея Юрія Кравчука, велика кількість вірян – усі з великим духовним піднесенням після закінчення Божественної Літургії вирушили Хресною ходою і співом до каплички, освяченої на честь Богородиці і приуроченої вшануванню ікони Почаївської. Місце знаходження каплички – острів, на якому знаходився Козинський замок, де і перебувала Чудотворна ікона. Завдяки місцевим меценатам, а саме: Ногачевському Анатолію Григоровичу, Зубкевичу Степану Павловичу, Дубинецькому Петру Онуфрієвичу та іншим, ця святиня стала окрасою села. І щороку біля неї святиться вода і Почаївська ікона проноситься над головами вірян, які в молитві припадають до образу Пресвятої Богородиці. Ось і цього року все було урочисто і красиво. Церковний хор, яким керувала матушка Людмила, своїм чудовим співом прославляв велич Божої Матері. Очолював Водосвятний молебінь благочинний митрофорний протоієрей Ігор Данилюк. Вітальне слово до парафіян і гостей промовив митрофорний протоієрей Олег Савчук, клірик Свято-Георгієвського чоловічого монастиря, що на Козацьких Могилах. Все святкове дійство закінчилося окропленням  вірян свяченою водою і уставним многоліттям.

Прес-служба Радивилівського благочиння