19 серпня Преображення Господнє

19 серпня Преображення Господнє

Преобразився Ти на горі, Христе Боже,

показавши ученикам Твоїм славу Твою,

скільки їм можна було.

Нехай засяє і нам, грішним, світло Твоє споконвічне.

Молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі.

 

В сьогоднішній день Церква Христова святкує двонадесяте свято Преображення Господнє.

Для того,щоб підтримати віру апостолів в Нього, Господь звершував великі чудеса. І ось для того, щоб ученикам показати Свою Божественну славу – Він Преобразився.

Незадовго до Своїх страждань Ісус Христос взяв трьох учеників: Петра, Якова та Іоана і з ними піднявся на високу гору помолитися ( за переданнями це була гора Фавор).

Поки Спаситель молився, ученики від утоми заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його засяяло, наче сонце, а одяг Його став білим, як світло. В цей час до Нього з'явились, у славі небесній, два пророки, Мойсей та Ілля, і розмовляли з Ним про страждання і смерть, які Йому належало перетерпіти в Єрусалимі. Незвичайна радість наповнила тоді серця учеників. Коли ж вони побачили, що Мойсей та Ілля відходять від Ісуса Христа, Петро, не знаючи, що сказати, викликнув: "Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсееві один і один Іллі". Раптом світла хмара осінила їх, і вони почули із хмари голос (Бога Отця): "Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте!"

Ученики зі страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, доторкнувся до них і сказав: "Встаньте і не бійтесь". Ученики встали і побачили Ісуса Христа у звичайному вигляді.

Церковні піснеспіви сьогоднішнього свята запевняють нас браття в тому, що Господь явив Своє чудесне преображення саме з тою метою, щоб

запевнити своїх послідовників, як можуть і вони самі, прикрасивши свій внутрішній образ доброчинством, просіяти саме внутрішньою красою та божественною славою.

Будемо, браття, і ми прагнути до цієї слави, не на свої сили спиратися, а молитися і вникати в Божественне вчення, будемо готові приймати скорботи за Христа по заповідям, і Він сподобить нас участі в Своїй вічні славі на небі; і тоді ми, подібно Петру на Фаворі, забудемо свої печалі і турботи, і будемо промовляти вічно в духовному захваті: «Наставнику, добре нам тут бути…».

 

 

протоієрей Роман Мисько

настоятеля Свято-Троїцької

парафії с. Теслугів