19 річниця з дня смерті Патріарха Володимира (Романюка)

19 річниця з дня смерті Патріарха Володимира (Романюка)

14 липня 2014 р. виповнюється 19 років з Дня упокоєння Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Романюка), видатного церковного діяча, колишнього правозахисника і політв'язня.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на могилі спочилого Патріарха було відслужено заупокійну панахиду. Богослужіння очолив насельник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архімандрит Лаврентій (Живчик) у співслужінні монастирської братії. Духовні піснеспіви виконував кліросний хор чернечої обителі.

Нагадаємо, що Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир (Романюк) похований біля стін собору св. Софії 18 липня 1995 р. в Києві. Тогочасна влада заборонили ховати тіло Патріарха на території Софії Київської – історико-культурного заповідника. Коли похорони вже закінчувалися, "наводити лад" прибули сотні бійців київського ОМОНу і міліціонерів. Закінчилось усе побоїщем, в якому постраждали десятки прихожан, священики, а також самі співробітники правоохоронних органів. Цей вівторок в новітній історії незалежної України назвали "чорним".

 

Церква.info
за матеріаламипрес-служби Михайлівського Золотоверхого монастиря